W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

spotkanie autorskie2.06.2015 uczniowie klasy VI i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się z Anną Czerwińską-Rydel. Muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej.

Autorka aby przybliżyć tematykę swoich książek opowiedziała o bohaterze jednej z nich - znanym na świecie Polaku - Janie Czochralskim. Wynalazca mikroprocesorów nazywany jest "ojcem" elektroniki. Bez niego nie byłoby komputerów, aparatów cyfrowych, telefonów itp. urządzeń. Mimo swojego osiągnięcia - bardzo ważnego dla rozwoju elektroniki - jest on postacią mało znaną w Polsce.

dzien matki i ojca w gok31 maja 2015 r. w partnerstwie ze stowarzyszeniem "Aktywny Sztabin" i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sztabinie, Gminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

"Tradycja świętowania Dnia Matki wywodzi się z antycznej Grecji. Podczas  uroczystości składano hołd bogini Rei, będącej matką wszechświata i innych bóstw. W starożytnym Rzymie istniał natomiast zwyczaj obchodzenia święta bogini Cybele, również uważanej za matkę bogów. Święto to nazywano Hilaria i trwało ono trzy dni.

Współczesny Dzień Matki nosi w sobie pozostałości po rzymskich Hilariach. Tak jak w przypadku wielu innych pogańskich świąt, Hilaria zostały w części zapożyczone przez zwierzchników wczesnego kościoła katolickiego i przemianowane na święto Matki Boga.

Pieczenie piernikoW sobotę 16 maja 2015 roku w naszej bibliotece klubowicze DKK wraz z paniami ze stowarzyszenia „Aktywny Sztabin” piekły pierniczki. Wszyscy z zapałem pracowali. Z rozwałkowanego ciasta wykrajano kształtne serduszka, a po upieczeniu lukrowano. Były pyszne. Najpiękniejsze z nich zostały  spakowane i będą poczęstunkiem podczas obchodów z okazji Dnia Rodziny, które planujemy zorganizować 31 maja 2015 r.