Serdecznie zachęcamy do adopcji naszych piesków.

Pieski można oglądać w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt SONIECZKOWO w Żarnowie Pierwszym 9A, 16-300 Augustów, telefon 501 606 065

Strona internetowa schroniska: www.sonieczkowo.pl.

AGATKA Agatka ma ok. 2-3 lata przyjechała w sierpniu 2019 roku ze schroniska w Radysach. To ostrożna i nie za bardzo ufna suczka, która uczy się poprawnych kontaktów z człowiekiem. Nie jest agresywna w żadnym stopniu tylko lękliwa, tak jakby dotychczas nie miała dobrych wspomnień z człowiekiem. Jest ciekawska i bardzo chce być przy człowieku, jednak jeszcze troszeczkę brakuje by przełamać jej lęk.

BASZKO

Baszko ma ok 6-7 lat to pies mało ufny, lekko lękliwy i wycofany. Przyjechał w sierpniu 2019 z Radys. Ma pościerane zęby do samych dziąseł, tak jakby leżał i latami gryzł kraty. W trakcie nauki zaufania do człowieka.

BENIO

Pies ok. 6 lat, rudy , duży, łagodny. Obojętny w stosunku do innych psów. Ludzi lubi i nie wykazuje żadnej agresji.

CHARLIE

Charlie trafił do nas w zeszłym roku prosto z Radys. Był kupką strachu i z wielką ostrożnością podchodził do ludzi...tak było, bo teraz to bardzo ufny i przyjazny piesek, który tylko by się tulił i pieścił. Charlie to już psi seniorek, bo ma ok. 9-10 lat (ur. 2010/2011), ale to niespotykanie aktywny senior 😁 Lubi zabawy i wygłupy z wolontariuszami na spacerach. Co do kontaktów z psami to stanowczo woli suczki, co prawda nie atakuje psów ale lubi być samcem alfa. Jest pieskiem średniej wielkości, wykastrowany, szczepiony i zaczipowany. Pomóżcie znaleźć mu dom ! Niech już jego tułaczka po schroniskach się w końcu zakończy, to nie jest wymagający pies...

DONAT

Pies ok 3-4 lata. Lękliwy, ale nie agresywny. Bardzo ostrożny w kontaktach z człowiekiem. Jest na etapie uczenia się zaufania do człowieka.

F2019234

Suczka ok. 1,5 roku bardzo wycofana, bojąca się ludzi. Lękliwa, ale nie agresywna.

F2019277

Suczka ok. 1,5 roku agresywna, wycofana i nieufna. Wymaga bardzo dużo pracy, bo na każdą próbę zbliżenia reaguje agresją.

FIFA

Fifa to około 5 letnia suczka w typie ON. Delikatna i wrażliwa, bardzo płacze za kontaktem z człowiekiem. Poza kojcem traci zupełnie pewność siebie i bardzo się pilnuje opiekuna, któremu ufa... Fifa potrzebuje człowieka, który pokaże jej jaki świat jest piękny i bezpieczny. To bardzo spokojna suczka, która nie wchodzi w żadne konflikty z innymi psami, a wręcz ich unika. Typowo uległa dziewczyna. Jest w pełni gotowa do adopcji

JULIAN

I cóż powiedzieć o Julku... otóż w sierpniu 2019 roku przyjechał do nas z Radys w stanie ogólnym hmm...rokowania ostrożne, czyli nie najlepszym. Julian przewracał się i tracił równowagę, byliśmy przygotowani na najgorsze, ale Juluś kochany ma wielką wolę życia i z tygodnia na tydzień jego stan się poprawiał. Obecnie, chociaż ma już 12 lat, jest okazem zdrowia i tylko blizny na pyszczku przypominają o tym co złego w życiu przeszedł. Julian to bardzo, bardzo łagodny i spokojny pies, kocha ludzi i inne psy, nie ma z nim żadnych problemów. Czy znajdzie się ktoś, kto podaruje dom na te kilka ostatnich lat jego życia? Ten pies już i tak przeszedł dużo za dużo i teraz zasługuje tylko na najlepsze.

LOGAN

Logan przyjechał do nas z Radys. Ma ok. 5 lat. Co można o nim powiedzieć? Spokojny, opanowany, przyjacielski. Kiedyś na pewno miał dom, widać to po nim. Umie podstawowe komendy: siad, daj łapę. Jest psem wstydliwym, nieśmiałym, a jednak tak bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem. Z jego zachowania można stwierdzić, że był bity. Podniesienie głosu, szybsze machnięcie ręka, powoduje natychmiastowe skulenie. A pomimo tego kocha się tulić i uwielbia głaski. Na smyczy bardzo ładnie chodzi. Do psów bezkonfliktowy, raczej uległy. Do kotów i dzieci stosunku nie znamy.

NIKA

Nika to piękna o wilczastym umaszczeniu, średniej wielkości sunia. Ma ok 3-4 lata i jest bardzo sympatyczna. Do psów łagodna, a człowieka wielbi. Na spacerze troszeczkę traci pewność siebie i cały czas szuka kontaktu z opiekunem, żeby poczuć bezpieczeństwo. To sunia, która potrzebuje opiekuna-przewodnika, który pokaże jej, że życie poza kojcem jest fajne. Nika była sprawdzana na koty i zdała egzamin celująco. Jedyne nad czym musimy popracować to chodzenie po schodach, ale to mądra sunia, więc szybko się nauczy. Nika nie wykazuje żadnej agresji, żadnej zarówno do innych psów jak i do ludzi. To suczka bardziej z tych uległych, dla której opiekun to świętość.

PĄCZEK

Przyjechał z Radys w sierpniu 2019 roku, to pies bardzo bojący się ludzi. Ma ok 6-7 lat i obecnie jest na etapie nauki zaufania do człowieka. Nie jest agresywny lecz wystraszony i lękliwy. Przyjechał zaczipowany.

RADEK

Radek to piękny, łaciaty i duży pies. Ma ok. 4-5 lat i tak jak z sercem na dłoni wychodzi do człowieka, tak do innych psów już niekoniecznie, więc wskazane jest aby był jedynakiem. Radek w sierpniu 2019 roku przyjechał do nas ze schroniska w Radysach i bardzo byśmy pragnęli, żeby ta jego tułaczka po schroniskach na dobre się zakończyła. To fajny, pozytywny i wesoły pies, lubiący kontakt z człowiekiem, ale na smyczy ciągnie i nad tym należałoby popracować. W pełni gotowy do adopcji.

SZTA 30-05-2020-1

Pies ok. 3 lat, mieszaniec, wychudzony.  Odłowiony w miejscowości Mogilnice.