W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

orszak„Odnowi oblicze ziemi"

Ulicami Sztabina w Święto Objawienia Pańskiego 6.01.2019 r. przeszedł już po raz trzeci Orszak Trzech Króli, któremu przyświecało hasło „Odnowi oblicze ziemi”. Nawiązywało ono do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz jego I wizyty do Polski w 1979 roku. Treść hasła zachęcała nas do głębokiej refleksji nad słowami św. Jana Pawła II - budowania lepszego świata oraz osobistej wewnętrznej przemiany.

Święta Rodzina, Trzej Królowie ze swoimi wojskami i dwórkami, papież, grupa aniołków i pasterzy oraz liczne grono mieszkańców naszej gminy wyruszyli w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza Ziemi oraz serca każdego z nas.

Podczas marszu byliśmy świadkami walki dobra ze złem. Diabeł próbował nas przekonać, abyśmy dalej trwali w naszych grzechach, nie pracowali nad sobą, odrzucili postanowienia poprawy. Spotykaliśmy nienawistnego Heroda próbującego nas zatrzymać w swoim pełnym pychy, złości i zazdrości pałacu, gdzie odmiana oblicza kojarzy się jedynie ze zmianami powierzchownymi. Ostatnią sceną było zwiastowanie dobrej nowiny Pasterzom, po czym poszliśmy do kościoła pokłonić się i złożyć Nowonarodzonemu Bogu dary i zaśpiewać kolędy.