E-USŁUGI

Opłata za podatek rolny

Obowiązek podatkowy powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym podatnik objął grunt: na własność, w samoistne lub zależne posiadanie, lub w wieczyste użytkowanie.

Obowiązek podatkowy wygasa ostatniego dnia miesiąca, w którym przestały istnieć powyższe okoliczności.

Opłata za podatek od środków transportowych

Obowiązek podatkowy powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym:

  • środek transportowy został zarejestrowany na terytorium Polski
  • środek transportowy został nabyty (w przypadku nabycia środka transportowego zarejestrowanego)
  • środek transportowy został dopuszczony ponownie do ruchu po upływie czasu, na jaki została wydana decyzja o czasowym wycofaniu tego pojazdu z ruchu.

Jeżeli środek transportowy stanowi współwłasność dwóch lub więcej osób fizycznych lub prawnych, obowiązek podatkowy ciąży solidarnie na wszystkich współwłaścicielach.

Opłata za podatek od nieruchomości

Obowiązek podatkowy powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące władanie nieruchomością lub jej składnikami (które wynika z prawa własności, samoistnego posiadania, wieczystego użytkowania czy posiadania zależnego). Jeżeli obowiązek podatkowy ma związek z istnieniem budowli albo budynku lub ich części, to powstaje 1 stycznia roku następującego po roku, w którym budowa została zakończona albo w którym rozpoczęto użytkowanie budowli albo budynku lub ich części przed ich ostatecznym wykończeniem.

Obowiązek podatkowy wygasa z upływem miesiąca, w którym ustały okoliczności uzasadniające ten obowiązek.

Opłata za podatek leśny

Obowiązek podatkowy powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał tytuł prawny do lasu lub nastąpiło objęcie lasu w posiadanie. Obowiązek podatkowy w podatku leśnym wygasa ostatniego dnia miesiąca, w którym przestały istnieć okoliczności, uzasadniające ten obowiązek.

Opłata za gospodarkę odpadami

Deklarację o wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych z  nieruchomości składa się do Wójta Gminy Sztabin w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na niej pierwszego mieszkańca lub powstania na niej odpadów.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego

Usługa umożliwia złożenie do wybranej Instytucji Publicznej wniosku o wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego

Deklaracja, korekta deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w rozumieniu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tj. właścicieli, współwłaścicieli, użytkowników wieczystych, zarządców nieruchomości wspólnej, zarządów wspólnot mieszkaniowych, posiadaczy i władających nieruchomościami.
W zabudowie wielorodzinnej deklarację wypełnia zarząd lub inny podmiot władający nieruchomością.

Złożenie deklaracji jest obowiązkiem również właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne.

Deklaracja na podatek rolny DR-1

Deklaracja na podatek rolny w Polsce. Służy do prawidłowego naliczenia należnego podatku rolnego. Zobowiązani do jego zapłacenia są właściciele, posiadacze samoistni lub użytkownicy wieczyści użytków rolnych. W formularzu DR-1 wykazuje się grunty, które podlegają opodatkowaniu podatkiem rolnym lub zwolnieniu z podatku rolnego. W związku z tym formularz DR-1 należy wypełnić i złożyć także wtedy, gdy Twoje grunty podlegają zwolnieniom podatkowym.

Informacja o gruntach IR-1

Informacja o gruntach jest dokumentem, który muszą złożyć wszyscy właściciele gruntów rolnych. Informację należy złożyć w ciągu 14 dni od daty zakupu gruntu, rozpoczęcia użytkowania jako właściciel, zmiany sposobu użytkowania lub zmiany powierzchni gruntu. Formularz IR-1 służy do wykazania gruntów podlegających opodatkowaniu bądź zwolnieniu z podatku rolnego.

Deklaracja na podatek od środków transportowych DT-1

Deklaracja na podatek od środków transportowych w Polsce. Deklarację DT-1 muszą wypełnić m.in. właściciele środków transportowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 tony. Deklarację należy złożyć do 15 lutego każdego roku podatkowego. Jeżeli pojazd został kupiony po 15 lutego, to deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia zakupu. Niektóre pojazdy mogą być zwolnione lub wstrzymane z uiszczania opłat.

Deklaracja na podatek od nieruchomości DN-1

Deklaracja na podatek od nieruchomości w Polsce. Jest to dokument, w którym podatnicy wykazują przedmiot opodatkowania (grunt, budynek, lokal) lub fakt zwolnienia z jego opodatkowania. W załączniku ZDN-1 należy zamieścić informacje o poszczególnych przedmiotach podlegających opodatkowaniu, czyli wszystkie nieruchomości, które zostały wymienione w deklaracji DN-1.

Informacja o nieruchomościach i obiektach budowlanych IN-1

Formularz IN-1 służy do wykazania przedmiotów opodatkowania, ich powierzchni, wartości i ewentualnych zwolnień podatku od nieruchomości.

Deklaracja na podatek leśny DL-1

Deklaracja na podatek leśny w Polsce. Dokument ten musisz złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, czyli organu podatkowego właściwego ze względu na miejsce położenia lasów. Deklarację na podatek leśny składa się do 15 stycznia roku podatkowego.

Informacja o lasach IL-1

Formularz „Informacja o lasach” przeznaczony dla osób fizycznych będących właścicielami lasów, posiadaczami samoistnymi lasów, użytkownikami wieczystymi lasów, posiadaczami lasów stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Formularz ten służy do wykazania lasów podlegających opodatkowaniu bądź zwolnieniu z podatku leśnego. Osoby fizyczne są obowiązane składać ww. formularze w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności mających wpływ na powstanie bądź wygaśnięcie obowiązku podatkowego lub zaistnienia zdarzenia mającego wpływ na wysokość podatku.

Wydanie zaświadczenia o wielkości gospodarstwa rolnego

Formularz umożliwia złożenie do wybranej instytucji publicznej wniosku o wydanie zaświadczenia o wielkości gospodarstwa rolnego w hektarach fizycznych i przeliczeniowych.
Wniosek mogą składać: Osoby fizyczne, prawne lub jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej będące płatnikami podatku rolnego.

Wniosek o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych

Formularz umożliwia złożenie do wybranej Instytucji Publicznej wniosku o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest wymagane dla planowanych:
1) przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko,
2) przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.

Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

Formularz umożliwia złożenie do wybranej Instytucji Publicznej wniosku o wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Wnioski należy składać na 1 miesiąc przed planowanym rozpoczęciem działalności.

Wpis / zmiana / wykreślenie wpisu z rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów

Otrzymanie wpisu, zmiana wpisu bądź wykreślenie wpisu z rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów

Zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów

Usługa umożliwia złożenie do wybranej Instytucji Publicznej wniosku o zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów

Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić za zezwoleniem wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, wydanym na wniosek.

Uzyskania zezwolenia w trybie art. 83 pkt. 1 ustawy o ochronie przyrody, nie wymaga usunięcie drzew:

1) w lasach (usunięcie drzew następuje na podstawie ustawy o lasach)

2) owocowych, z wyłączeniem rosnących na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz w granicach parku narodowego lub rezerwatu przyrody - na obszarach nieobjętych ochroną krajobrazową,

3) na plantacjach drzew i krzewów,

4) usuwanych w związku z funkcjonowaniem ogrodów botanicznych lub zoologicznych,

5) usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu z obszarów położonych między linią brzegu a wałem przeciwpowodziowym lub naturalnym wysokim brzegiem, w który wbudowano trasę wału przeciwpowodziowego, z wałów przeciwpowodziowych i terenów w odległości mniejszej niż 3 m od stopy wału,

6) które utrudniają widoczność sygnalizatorów i pociągów, a także utrudniają eksploatację urządzeń kolejowych albo powodują tworzenie na torowiskach zasp śnieżnych, usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu,

7) stanowiących przeszkody lotnicze, usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu,

8) usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu ze względu na potrzeby związane z utrzymaniem urządzeń melioracji wodnych szczegółowych.

Udostępnianie informacji publicznej

Usługa umożliwia złożenie do wybranej Instytucji Publicznej wniosku o udostępnienie informacji publicznej.

Instytucja publiczna ma obowiązek udostępnić informację publiczną w formie określonej we wniosku, ale ma też prawo do wydania decyzji administracyjnej o odmowie udostępnienia informacji publicznej.

Udostępnieniu na wniosek podlega informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej.