Opłata za gospodarkę odpadami

1. właściciele,
  2. współwłaściciele,
  3. użytkownicy wieczyści,
  4. jednostki organizacyjne lub osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu,
  5. inne podmioty władające nieruchomością.

Stawki opłaty

• 24,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość;
  • 22,00 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, w przypadku nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, na których bioodpady stanowiące odpady komunalne są kompostowane w kompostownikach przydomowych.

Zwolnienia i ulgi

brak

Terminy i sposoby płatności

Deklarację o wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych z  nieruchomości składa się do Wójta Gminy Sztabin w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na niej pierwszego mieszkańca lub powstania na niej odpadów.

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi dokonuje się na indywidualny numer konta zobowiązanego. Jest to indywidualny rachunek przypisany dla Podatnika umożliwiający automatyczną identyfikację tytułu płatności z przedmiotowej decyzji.

Obowiązują następujące terminy opłat:

• do dnia 10 marca - opłata za styczeń i luty;
      • do dnia 10 maja - opłata za marzec i kwiecień;
      • do dnia 10 lipca -  opłata za maj i czerwiec;
      • do dnia 10 września - opłata za lipiec i sierpień;
      • do dnia 10 listopada - opłata za wrzesień i październik;
      • do dnia 31 grudnia - opłata za listopad i grudzień.

Gdzie można załatwić tę sprawę?

Urząd Gminy Sztabin

ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin