Promesy na dofinansowanie jednostek OSP w ramach programu Mały Strażak

29 sierpnia 2023 roku w Goniądzu odbyło się wręczenie promes jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych województwa podlaskiego na dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych część 2 „Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” prowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Dotacja została przyznana 190 jednostkom OSP na kwotę 4 100 000 zł.

Celem programu jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Sztabin tj. OSP Jastrzębna Pierwsza, OSP Jaziewo i OSP Krasnybór otrzymały kolejne środki na doposażenie jednostek.

Wszystkim jednostkom gratuluje i życzę dalszych sukcesów.

Wójt Gminy Sztabin

Jarosław Karp