Zaszczep się

Zachęca się, mieszkańców Gminy Sztabin do skorzystania z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Wszyscy mieszkańcy mogą to uczynić w Ośrodku Zdrowia w Sztabinie, PRZYCHODNIA LEKARZY RODZINNYCH D. I T. TROJANOWSCY SPÓŁKA JAWNA ul. Augustowska 45. Więcej informacji można uzyskać na miejscu lub po numerem telefonu: 87 6412013.

NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO

Gmina Sztabin

ul. Augustowska 53

16-310 Sztabin

tel: 87 64 12 061

godziny urzędowania: poniedziałek – piątek 7:00 – 15:00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

strona internetowa: http://sztabin.ug.gov.pl 

Ogłoszenie Wójta Gminy Sztabin z dnia 8 września 2021 r. w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy, sporządzony zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1990)

fot. DWOT

1 września wszyscy uczniowie w Polsce wrócili do szkół po wakacyjnej przerwie. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach im. gen dyw. Józefa Leśniewskiego prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej (tsw). Oferta służby wojskowej skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ukończyli 18. rok życia. Swój terytorialny plecak korzyści młodzież wzbogaci o kursy i szkolenia specjalistyczne, nowe przyjaźnie i znajomości, korzyści finansowe oraz możliwość udziału w elastycznym systemie szkoleń dołączając tym samym do swoich kolegów i koleżanek, którzy zasilają obecnie suwalski 12 batalion lekkiej piechoty. Zainteresowani służbą wojskową w Obronie Terytorialnej odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe, które jest przeznaczone dla osób bez przeszkolenia wojskowego oraz złożonej przysięgi wojskowej. Natomiast 8-dniowe szkolenie wyrównawcze dedykowane jest żołnierzom rezerwy.

Szanowni Państwo!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi akcję informacyjną - konsultacyjną, dotyczącą alternatywnego korytarza drogi ekspresowej S16 Knyszyn-Korycin-Suchowola-Sztabin-Augustów-Raczki, która może przebiegać po szlaku istniejącej drogi krajowej nr 8, w tym obwodnicy Sztabina i  Suchowoli

Celem prowadzonej akcji jest przedstawienie proponowanego wariantu przebiegu S16 i prezentacja planów sytuacyjnych w różnych skalach pozwalających przybliżyć planowaną inwestycję lokalnym społecznościom.

Zgodnie z art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 ze zm.) Wójt Gminy Sztabin zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność na terenie Gminy Sztabin do konsultacji projektu uchwały w sprawie uchwalenia programu współpracy Gminy Sztabin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok.