W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

festyn rodzinnyDnia 02 sierpnia 2015 r. odbył się festyn rodzinny organizowany przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Sztabinie. Impreza realizowana była w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę”.

chór kaprys24 lipca 2015 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sztabinie miała miejsce premiera chóru „Kaprys”, który swoją działalność rozpoczął od lutego b.r. Pomysłodawczynią założenia chóru była Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sztabinie Małgorzata Ostrowska. Przedstawiony repertuar przypadł do gustu publiczności, która wypełniła całą salę i gorącymi owacjami podziękowała zespołowi na stojąco. W imieniu publiczności za występ podziękowała radna Małgorzata Kunda, wróżąc „Kaprysowi” wielką karierę. Wszyscy członkowie chóru zostali obdarowani kwiatami wręczonymi przez Przewodniczącego Rady Gminy Sztabin Pawła Karpa.

blask swietosciW niedzielę 14 czerwca 2015 roku w sali naszej remizy uczniowie Szkół Podstawowych w Jaminach i Jaziewie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Blask świętości”. Poświęcony był naszemu świętemu, papieżowi w latach 1978-2005, Janowi Pawłowi II. Dzieci, przygotowane przez panie Urszulę Bugiedę (pracownicę z Filii Bibliotecznej w Jaminach) i Emilię Czerniawską (katechetkę), przedstawiły drogę tego Wielkiego Polaka od lat dziecięcych aż do rzymskiego pontyfikatu. Elementem widowiska były m.in. jego nagrane wypowiedzi (cytaty z homilii), pieśni (w tym śpiewana przez papieża) i ilustracje, odtwarzane przy pomocy rzutnika.

spotkanie autorskie2.06.2015 uczniowie klasy VI i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się z Anną Czerwińską-Rydel. Muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej.

Autorka aby przybliżyć tematykę swoich książek opowiedziała o bohaterze jednej z nich - znanym na świecie Polaku - Janie Czochralskim. Wynalazca mikroprocesorów nazywany jest "ojcem" elektroniki. Bez niego nie byłoby komputerów, aparatów cyfrowych, telefonów itp. urządzeń. Mimo swojego osiągnięcia - bardzo ważnego dla rozwoju elektroniki - jest on postacią mało znaną w Polsce.

dzien matki i ojca w gok31 maja 2015 r. w partnerstwie ze stowarzyszeniem "Aktywny Sztabin" i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sztabinie, Gminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

"Tradycja świętowania Dnia Matki wywodzi się z antycznej Grecji. Podczas  uroczystości składano hołd bogini Rei, będącej matką wszechświata i innych bóstw. W starożytnym Rzymie istniał natomiast zwyczaj obchodzenia święta bogini Cybele, również uważanej za matkę bogów. Święto to nazywano Hilaria i trwało ono trzy dni.

Współczesny Dzień Matki nosi w sobie pozostałości po rzymskich Hilariach. Tak jak w przypadku wielu innych pogańskich świąt, Hilaria zostały w części zapożyczone przez zwierzchników wczesnego kościoła katolickiego i przemianowane na święto Matki Boga.

Pieczenie piernikoW sobotę 16 maja 2015 roku w naszej bibliotece klubowicze DKK wraz z paniami ze stowarzyszenia „Aktywny Sztabin” piekły pierniczki. Wszyscy z zapałem pracowali. Z rozwałkowanego ciasta wykrajano kształtne serduszka, a po upieczeniu lukrowano. Były pyszne. Najpiękniejsze z nich zostały  spakowane i będą poczęstunkiem podczas obchodów z okazji Dnia Rodziny, które planujemy zorganizować 31 maja 2015 r.