W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Przegląd piosenki13 listopada 2015 roku wierszem i piosenką uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 25 uczniów ze wszystkich szkół funkcjonujących na terenie naszej gminy.

Smaki regionówZ wielką przyjemnością i satysfakcją pragnę podzielić się z Państwem informacją, że Małgosia Ostapowicz w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” którego finał odbył się podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu w dniu 20 września br. zdobyła Perłę - 2015 za pasztet z dzika.

olszaGmina Dąbrowa Białostocka wraz z sołectwem Olsza pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego zorganizowały w dniu 11 października 2015 r. w Olszy Festyn – Konkurs pod nazwą „Nadbiebrzańskie Smaki”. Do konkursu zostały zaproszone drużyny z gmin: Dąbrowa Białostocka, Jaświły, Lipsk, Nowy Dwór, Suchowola, Sztabin. Zadaniem uczestników była prezentacja potraw regionalnych w postaci: dania mięsnego, potrawy z ziemniaków i deseru. Celem imprezy było wypromowanie produktu regionalnego znad Biebrzy.

Przyjaciel dzieci24 października 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sztabinie odbyła się uroczystość poświęcona najlepszemu przyjacielowi wszystkich dzieci, czyli pluszowemu misiowi. Nasz miś był wyjątkowy, dlatego że w jego rolę wcieliłam się osobiście.

 

Czytam sobie Drugie spotkanie w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece” odbyło się 10 października. Wzięło w nim udział dziesięcioro dzieci. Tematem zajęć była podróż inspirowana scenariuszem do książki Rafała Witka „Maja na tropie jaja”. Naszą wyprawę zaczęliśmy od wysłuchania przygody papugi oraz jej jaja.

Strażak roku 2015Ludzie mają różne pasje, które pielęgnowane i systematycznie rozwijane zawsze prowadzą do sukcesu. Pasją Marcina Grzendy – mieszkańca Sztabina – jest służenie ludziom w sytuacjach różnych zagrożeń, stąd od kilkunastu lat jest ochotnikiem strażakiem. O swojej służbie mówi: Moja przygoda ze strażą zaczęła się 15 lat temu. Mieszkam niedaleko remizy, więc często słyszałem syrenę. Wiedziałem, że to sygnał wzywający do ratowania przed zagrożeniem, postanowiłem zgłosić się do pracy w straży. Od tamtej pory jestem czynnym uczestnikiem każdej akcji, z czego jestem dumny.

Czytam w biblioteceGminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie znalazła się w gronie 900 placówek, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiej akcji „Czytam sobie w bibliotece”. Projekt skierowany jest zarówno do bibliotek publicznych jak i szkolnych. Jest to pomysł na promocję czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat. Ma on na celu zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania oraz pomóc bibliotekom  w zbudowaniu własnego programu działań animacyjnych wokół literatury. Do realizacji projektu posłuży nam pakiet materiałów: dziewięć  książek oraz siedem scenariuszy zajęć z wykorzystaniem technik animacyjnych, plastycznych i teatralnych.

DożynkiWszyscy pamiętamy ubiegłoroczne Dożynki Diecezjalne w naszej parafii. Zostały po nich niezapomniane wrażenia i przekonanie, że razem można zrobić coś niewiarygodnego i po mistrzowsku.
Tegoroczne Dożynki Diecezji Ełckiej odbyły się w Kalinowie 8 września 2015 r. Uroczystości towarzyszyło hasło „Z Maryją dziękujemy Bogu za dar wiary i plony”.

KartofelW dniach 5-6.09.2015 w Jaziewie realizowany był program pn. „Kartofel nie burak i swoje święto ma” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Przygotowany on został przez grupę nieformalną w składzie: Małgorzata Kunda, Barbara Jarmoszko, Dorota Kalinowska. Partnerem w realizacji była Gminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie.

Otwarcie drogiW dniu 4 września w miejscowości Kopiec odbyło się otwarcie odcinka drogi powiatowej Budziski – Kopiec, przebudowanej w ramach inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1223B od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1220B do drogi gminnej Nr 102829B Janówek – Kopiec” zrealizowanej wspólnie przez Gminę Sztabin i Powiat Augustowski w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przy dofinansowaniu z budżetu państwa w wysokości 50 %. Zadanie zostało wykonane na odcinku drogi powiatowej Podcisówek – Huta – Kopiec o długości 3,82 km tj. od wsi Kopiec do zjazdu do wsi Budziski i Janówek. Całkowita wartość zadania wyniosła 1 524 189,34 zł, przy dofinansowaniu z budżetu państwa w kwocie 762 095 zł. Udział finansowy Gminy Sztabin wyniósł 25 % kosztów całej inwestycji tj. 381 047 zł.

festyn rodzinnyDnia 02 sierpnia 2015 r. odbył się festyn rodzinny organizowany przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Sztabinie. Impreza realizowana była w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę”.

chór kaprys24 lipca 2015 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sztabinie miała miejsce premiera chóru „Kaprys”, który swoją działalność rozpoczął od lutego b.r. Pomysłodawczynią założenia chóru była Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sztabinie Małgorzata Ostrowska. Przedstawiony repertuar przypadł do gustu publiczności, która wypełniła całą salę i gorącymi owacjami podziękowała zespołowi na stojąco. W imieniu publiczności za występ podziękowała radna Małgorzata Kunda, wróżąc „Kaprysowi” wielką karierę. Wszyscy członkowie chóru zostali obdarowani kwiatami wręczonymi przez Przewodniczącego Rady Gminy Sztabin Pawła Karpa.

blask swietosciW niedzielę 14 czerwca 2015 roku w sali naszej remizy uczniowie Szkół Podstawowych w Jaminach i Jaziewie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Blask świętości”. Poświęcony był naszemu świętemu, papieżowi w latach 1978-2005, Janowi Pawłowi II. Dzieci, przygotowane przez panie Urszulę Bugiedę (pracownicę z Filii Bibliotecznej w Jaminach) i Emilię Czerniawską (katechetkę), przedstawiły drogę tego Wielkiego Polaka od lat dziecięcych aż do rzymskiego pontyfikatu. Elementem widowiska były m.in. jego nagrane wypowiedzi (cytaty z homilii), pieśni (w tym śpiewana przez papieża) i ilustracje, odtwarzane przy pomocy rzutnika.

spotkanie autorskie2.06.2015 uczniowie klasy VI i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się z Anną Czerwińską-Rydel. Muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej.

Autorka aby przybliżyć tematykę swoich książek opowiedziała o bohaterze jednej z nich - znanym na świecie Polaku - Janie Czochralskim. Wynalazca mikroprocesorów nazywany jest "ojcem" elektroniki. Bez niego nie byłoby komputerów, aparatów cyfrowych, telefonów itp. urządzeń. Mimo swojego osiągnięcia - bardzo ważnego dla rozwoju elektroniki - jest on postacią mało znaną w Polsce.