W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Warsztaty plastyczne2 grudnia 2015 r. po raz kolejny odbyły się warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci przy pomocy swoich mam wykonywały choinki ze steropianowych stożków i wstążek

Zajęcia w JaziewieMikołajkowy wieczór (6.12.2015 r.) był społeczności w Jaziewie czasem wspomnień oraz przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W świetlicy wiejskiej zebrała się spora grupa mieszkańców, którzy wykorzystując doświadczenia życiowe starszych, spontanicznie opracowali pożyteczny scenariusz zajęć.

Paczka kreatywnychWielu ludzi ciągle szuka możliwość rozwoju, realizowania mniejszych i większych działań lub chce aktywnie żyć.
„Kreatywna Paczka” to kolejny partnerski projekt GBP w Sztabinie i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Karola Brzostowskiego. Adresowany jest do grupy osób, które chcą zdobywać nowe umiejętności lub po prostu przyjść i porozmawiać.

Prace plastycznePrace plastyczne rozwijają, ćwiczą zdolności manualne i pobudzają wyobraźnię dzieci. Z inicjatywy rodziców od kilku tygodni w naszej bibliotece odbywają się zajęcia plastyczne.

Przegląd piosenki13 listopada 2015 roku wierszem i piosenką uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 25 uczniów ze wszystkich szkół funkcjonujących na terenie naszej gminy.

Smaki regionówZ wielką przyjemnością i satysfakcją pragnę podzielić się z Państwem informacją, że Małgosia Ostapowicz w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” którego finał odbył się podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu w dniu 20 września br. zdobyła Perłę - 2015 za pasztet z dzika.

olszaGmina Dąbrowa Białostocka wraz z sołectwem Olsza pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego zorganizowały w dniu 11 października 2015 r. w Olszy Festyn – Konkurs pod nazwą „Nadbiebrzańskie Smaki”. Do konkursu zostały zaproszone drużyny z gmin: Dąbrowa Białostocka, Jaświły, Lipsk, Nowy Dwór, Suchowola, Sztabin. Zadaniem uczestników była prezentacja potraw regionalnych w postaci: dania mięsnego, potrawy z ziemniaków i deseru. Celem imprezy było wypromowanie produktu regionalnego znad Biebrzy.

Przyjaciel dzieci24 października 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sztabinie odbyła się uroczystość poświęcona najlepszemu przyjacielowi wszystkich dzieci, czyli pluszowemu misiowi. Nasz miś był wyjątkowy, dlatego że w jego rolę wcieliłam się osobiście.

 

Czytam sobie Drugie spotkanie w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece” odbyło się 10 października. Wzięło w nim udział dziesięcioro dzieci. Tematem zajęć była podróż inspirowana scenariuszem do książki Rafała Witka „Maja na tropie jaja”. Naszą wyprawę zaczęliśmy od wysłuchania przygody papugi oraz jej jaja.

Strażak roku 2015Ludzie mają różne pasje, które pielęgnowane i systematycznie rozwijane zawsze prowadzą do sukcesu. Pasją Marcina Grzendy – mieszkańca Sztabina – jest służenie ludziom w sytuacjach różnych zagrożeń, stąd od kilkunastu lat jest ochotnikiem strażakiem. O swojej służbie mówi: Moja przygoda ze strażą zaczęła się 15 lat temu. Mieszkam niedaleko remizy, więc często słyszałem syrenę. Wiedziałem, że to sygnał wzywający do ratowania przed zagrożeniem, postanowiłem zgłosić się do pracy w straży. Od tamtej pory jestem czynnym uczestnikiem każdej akcji, z czego jestem dumny.

Czytam w biblioteceGminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie znalazła się w gronie 900 placówek, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiej akcji „Czytam sobie w bibliotece”. Projekt skierowany jest zarówno do bibliotek publicznych jak i szkolnych. Jest to pomysł na promocję czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat. Ma on na celu zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania oraz pomóc bibliotekom  w zbudowaniu własnego programu działań animacyjnych wokół literatury. Do realizacji projektu posłuży nam pakiet materiałów: dziewięć  książek oraz siedem scenariuszy zajęć z wykorzystaniem technik animacyjnych, plastycznych i teatralnych.

DożynkiWszyscy pamiętamy ubiegłoroczne Dożynki Diecezjalne w naszej parafii. Zostały po nich niezapomniane wrażenia i przekonanie, że razem można zrobić coś niewiarygodnego i po mistrzowsku.
Tegoroczne Dożynki Diecezji Ełckiej odbyły się w Kalinowie 8 września 2015 r. Uroczystości towarzyszyło hasło „Z Maryją dziękujemy Bogu za dar wiary i plony”.

KartofelW dniach 5-6.09.2015 w Jaziewie realizowany był program pn. „Kartofel nie burak i swoje święto ma” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Przygotowany on został przez grupę nieformalną w składzie: Małgorzata Kunda, Barbara Jarmoszko, Dorota Kalinowska. Partnerem w realizacji była Gminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie.

Otwarcie drogiW dniu 4 września w miejscowości Kopiec odbyło się otwarcie odcinka drogi powiatowej Budziski – Kopiec, przebudowanej w ramach inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1223B od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1220B do drogi gminnej Nr 102829B Janówek – Kopiec” zrealizowanej wspólnie przez Gminę Sztabin i Powiat Augustowski w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przy dofinansowaniu z budżetu państwa w wysokości 50 %. Zadanie zostało wykonane na odcinku drogi powiatowej Podcisówek – Huta – Kopiec o długości 3,82 km tj. od wsi Kopiec do zjazdu do wsi Budziski i Janówek. Całkowita wartość zadania wyniosła 1 524 189,34 zł, przy dofinansowaniu z budżetu państwa w kwocie 762 095 zł. Udział finansowy Gminy Sztabin wyniósł 25 % kosztów całej inwestycji tj. 381 047 zł.