Serdecznie zachęcamy do adopcji naszych piesków.

Pieski można oglądać w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt SONIECZKOWO w Żarnowie Pierwszym 9A, 16-300 Augustów, telefon 501 606 065

Strona internetowa schroniska: www.sonieczkowo.pl.

 
AGATKA Agatka ma ok. 2-3 lata przyjechała w sierpniu 2019 roku ze schroniska w Radysach. To ostrożna i nie za bardzo ufna suczka, która uczy się poprawnych kontaktów z człowiekiem. Nie jest agresywna w żadnym stopniu tylko lękliwa, tak jakby dotychczas nie miała dobrych wspomnień z człowiekiem. Jest ciekawska i bardzo chce być przy człowieku, jednak jeszcze troszeczkę brakuje by przełamać jej lęk.
 
BASZKO

Baszko ma ok 6-7 lat to pies mało ufny, lekko lękliwy i wycofany. Przyjechał w sierpniu 2019 z Radys. Ma pościerane zęby do samych dziąseł, tak jakby leżał i latami gryzł kraty. W trakcie nauki zaufania do człowieka.

 
BENIO

Pies ok. 6 lat, rudy , duży, łagodny. Obojętny w stosunku do innych psów. Ludzi lubi i nie wykazuje żadnej agresji.

 
 CHARLIE

Charlie trafił do nas w zeszłym roku prosto z Radys. Był kupką strachu i z wielką ostrożnością podchodził do ludzi...tak było, bo teraz to bardzo ufny i przyjazny piesek, który tylko by się tulił i pieścił. Charlie to już psi seniorek, bo ma ok. 9-10 lat (ur. 2010/2011), ale to niespotykanie aktywny senior 😁 Lubi zabawy i wygłupy z wolontariuszami na spacerach. Co do kontaktów z psami to stanowczo woli suczki, co prawda nie atakuje psów ale lubi być samcem alfa. Jest pieskiem średniej wielkości, wykastrowany, szczepiony i zaczipowany. Pomóżcie znaleźć mu dom ! Niech już jego tułaczka po schroniskach się w końcu zakończy, to nie jest wymagający pies...

 
 DONAT

Pies ok 3-4 lata. Lękliwy, ale nie agresywny. Bardzo ostrożny w kontaktach z człowiekiem. Jest na etapie uczenia się zaufania do człowieka.

 
F2019234 

Suczka ok. 1,5 roku bardzo wycofana, bojąca się ludzi. Lękliwa, ale nie agresywna.

F2019277

Suczka ok. 1,5 roku agresywna, wycofana i nieufna. Wymaga bardzo dużo pracy, bo na każdą próbę zbliżenia reaguje agresją.

FIFA

Fifa to około 5 letnia suczka w typie ON. Delikatna i wrażliwa, bardzo płacze za kontaktem z człowiekiem. Poza kojcem traci zupełnie pewność siebie i bardzo się pilnuje opiekuna, któremu ufa... Fifa potrzebuje człowieka, który pokaże jej jaki świat jest piękny i bezpieczny. To bardzo spokojna suczka, która nie wchodzi w żadne konflikty z innymi psami, a wręcz ich unika. Typowo uległa dziewczyna. Jest w pełni gotowa do adopcji 

PĄCZEK

Przyjechał z Radys w sierpniu 2019 roku, to pies bardzo bojący się ludzi. Ma ok 6-7 lat i obecnie jest na etapie nauki zaufania do człowieka. Nie jest agresywny lecz wystraszony i lękliwy. Przyjechał zaczipowany.

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

Godziny

Obszar

Stacja

2018-04-24 08:00 2018-04-24 16:00 8 Kopiec
 • 3
Motułka Sosnowo
 • numery: od 1 do 15
05-956 Motułka,
05-765 Sosnowo,
2018-04-24 08:00 2018-04-25 15:00 31 Jastrzębna Druga
 • 19
Jastrzębna Pierwsza
 • numery: 53, od 61 do 65
05-970 Jastrzębna kol.2 obwód kierunek słup 14

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Odpadów z tworzyw sztucznych nie należy spalać w domowych piecach czy kotłowniach, ponieważ w panujących tam warunkach rozkład termicznych spalanie tworzyw przebiega w zbyt niskiej temperaturze (180-500°C) i przy zbyt małym dostępie tlenu, w wyniku czego w obecności odpadów organicznych powstają szkodliwe dla zdrowia substancje, w tym rakotwórcze oraz zwiększa się emisja pyłów.

Odpady tworzyw sztucznych to cenny surowiec wtórny do recyklingu, z którego można wytworzyć nowe produkty (opakowania, meble ogrodowe, doniczki, słupki parkingowe itp.). Poprzez spalanie odpadów plastikowych w piecach domowych pozbawiamy się tych wartościowych surowców i zanieczyszczamy środowisko, w którym żyjemy.

Drugie życie tworzyw sztucznych – wyroby z recyklingu

Tabela

 Przykłady

Czy wiesz, że:

 • Opublikowany w maju 2016 roku raport WHO wskazuje, że 33 z 50 miast Unii Europejskiej o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu położone jest na terenie naszego kraju. Niechlubne pierwsze miejsce zajął Żywiec, tuż za nim uplasowała się Pszczyna a w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Rybnik (4 miejsce), Wodzisław Śląski (5), Opoczno (6), Sucha Beskidzka (7) i Godów (8). Mieszkańcy polskich miast i gmin mogą na bieżąco zapoznać się ze stanem powietrza monitorowanym w najbliższej stacji pomiarowej. Informacje te są zamieszczone na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/home
 • Z raportu GUS „Ochrona Środowiska w Polsce 2015” wynika m.in., że ze spalania w gospodarstwach domowych wytwarzane jest prawie czterokrotnie więcej pyłów niż łącznie emituje sektor produkcji i transformacji energii. Do takiego stanu rzeczy przyczynia się nie tylko palenie paliwem niskiej jakości, ale także spalanie odpadów w piecach, kominkach czy na wolnym powietrzu - zjawisko to jest w Polsce niestety nadal powszechne.
 • Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) długotrwałe narażenie na działanie pyłu zawieszonego PM 2,5 (jest to pył o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometrów, tj. 20-35 razy mniejszej niż wynosi średnica ludzkiego włosa) skutkuje skróceniem średniej długości życia, a krótkotrwała ekspozycja na wysokie stężenia tego pyłu powoduje wzrost liczby zgonów z powodu chorób układu oddechowego i krążenia oraz wzrost ryzyka nagłych przypadków wymagających hospitalizacji (nasilenie astmy, ostra reakcja układu oddechowego, osłabienie czynności płuc).

Pomocne linki:

www.plasticeurope.pl

http://misja-emisja.pl/

http://www.niskaemisja.pl/

http://waznamisjazdrowaemisja.pl/niska-emisja-wysoki-poziom-zagrozenia/

Nie do plastików

Biebrza 24

Adres:
Ośrodek Wypoczynkowy Biebrza24
16-310 Sztabin, ul. Polna 50.
tel. (87) 641-21-79
kom. 603-225-100
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.biebrza24.pl
http://www.tratwy.pl
http://​www.turystyka-biebrza.pl
http://www.biebrza-kajaki.pl​

 

W celu złożenia dokumentu elektronicznego do Urzędu Gminy Sztabin konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika na platformie ePUAP.

Metody dostarczania dokumentów elektronicznych do Urzędu Gminy Sztabin:

 1. Przekazanie dokumentu poprzez wypełnienie formularza bądź dołączenie podpisanego dokumentu on-line na stronie ePUAP - Katalog usług ePUAP
 2. Dostarczenie dokumentu podpisanego bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą kwalifikowanego certyfikatu poprzez pocztę elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Jednocześnie informujemy, że wysłanie dokumentów tą drogą nie zapewnia uzyskania urzędowego poświadczenia odbioru. Takie poświadczenie można uzyskać przekazując dokument drogą wymienioną w pkt. 1.
 3. Dostarczenie dokumentów w godzinach pracy Urzędu do sekretariatu (pokój nr 17) na następujących nośnikach danych:
  - pamięć masowa USB 2.0
  - płyta CD-RW
  - płyta DVD-RW lub DVD+RW
  Wymienione nośniki muszą mieć możliwość zapisu Urzędowego Poświadczenia Odbioru.

Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do Urzędu Gminy Sztabin:

Dokumenty elektroniczne muszą być podpisane ważnym, kwalifikowanym podpisem cyfrowym.
Akceptowalne formaty załączników to:
- DOC, RTF
- XLS
- CSV
- TXT
- GIF, TIF, BMP, JPG
- PDF
- ZIP
Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednego formularza (dokumentu elektronicznego) nie może przekroczyć 3MB.
Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.