klubOd października, w każdy wtorek w bibliotece w Sztabinie odbywają się rodzinne zajęcia plastyczne. Wspólne tworzenie zabawek - inicjatywa jednej z mam - budziła we mnie pewne obawy. Zastanawiałam się, czy rodzice zechcą poświęcić popołudnie na zabawę. Już pierwsze zajęcia pokazały, że pomysł był trafiony. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem wykonywali ozdoby, wykazując się kreatywnością i zdolnościami manualnymi, jednocześnie zapominając o codziennych trudach i kłopotach.

Na naszych warsztatach powstały piękne jeże, bałwanki, choinki, pocztówki świąteczne, Mikołaje, a także prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Stworzone zabawki to nie tylko przedmioty. Mają one w sobie coś jeszcze. Wiem, że dzieciom, które tworzyły je przy pomocy rodziców będą przywoływały niekończące się wspomnienia.