W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

KartofelW dniach 5-6.09.2015 w Jaziewie realizowany był program pn. „Kartofel nie burak i swoje święto ma” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Przygotowany on został przez grupę nieformalną w składzie: Małgorzata Kunda, Barbara Jarmoszko, Dorota Kalinowska. Partnerem w realizacji była Gminna Biblioteka Publiczna w Sztabinie.

Zadanie składało się z dwóch działań. Pierwsze to warsztaty kulinarne. Odbyły się one 5 września 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Jaziewie. Doświadczone kucharki z ogromnym zaangażowaniem uczyły młodzież przygotowywać tradycyjne dania z przepisów babć, zdradzały sekrety mające wpływ na poprawę ich smaku. Przyrządzono potrawy z ziemniaków: kiszkę, babkę, kartacze, wyroby mięsne, sezonowe sałatki oraz ciasta. W zajęciach wzięło udział 27 osób.

Impreza integracyjna była drugim działaniem. 6.09.2015 r. uroczyście obchodzono święto ziemniaka pn. „Kartofel nie burak i swoje święto ma”. Festyn rozpoczęliśmy wjazdem organizatorów wozem na plac świetlicy wiejskiej. Przywieziono na nim również symbolicznego ziemniaka i buraka oraz worek kartofli służących później do rozgrywania poszczególnych konkurencji. Jadący wozem kopacze zatrzymali się przed zgromadzoną publicznością i zaśpiewali ułożoną przez siebie piosenkę, nawiązującą do uroczystości. W tym samym czasie w innym miejscu rozpalono ognisko, do którego wrzucono ziemniaki. W oczekiwaniu na pieczone kartofle przeprowadziliśmy konkurencje sprawnościowe z udziałem dzieci i dorosłych, z wykorzystaniem ziemniaków. Uczestnicy rywalizowali w ich zbieraniu, przewożeniu taczką, rzutem do celu itp. Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek otrzymali nagrody. Urozmaiceniem festynu były występy artystyczne zespołu „Kaprys” i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaziewie prezentujących specjalny program profilaktyczny, nawiązujący do zdrowego stylu życia. Po programie zaprosiliśmy wszystkich do degustacji pieczonych ziemniaków oraz naszych regionalnych, ziemniaczanych potraw tj. kiszki, babki ziemniaczanej, kartaczy, wyrobów mięsnych, sałatek sezonowych oraz ciast. Rozstrzygnięciem konkursu na największy ziemniak i wręczeniem nagrody zakończyliśmy główną część imprezy. Do późnych godzin nocnych mieszkańcy bawili się na zabawie tanecznej z zespołem „Trafny Wybór”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.