elektrokardiografy w sztabinie

W lutym 2022 roku Jarosław Karp, Wójt Gminy Sztabin przekazał na ręce lekarza rodzinnego Dariusza Trojanowskiego do Przychodni Lekarzy Rodzinnych w Sztabinie dwa elektrokardiografy:

  • elektrokardiograf AsCARD Greenv.05.101 - aparat przeznaczony jest do wykonywania badań EKG w ambulatoriach i gabinetach lekarskich, może służyć także podczas wizyt w domu pacjenta, a wbudowane zasilanie akumulatorowe pozwala na badania EKG w terenie.
  • elektrokardiograf AsCARD Grey v.07.305P z modułem pulsoksymetrycznym - wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala wykonać badanie EKG, pomiar saturacji krwi, puls.

Elektrokardiografy zakupiono ze środków jakie Gmina Sztabin otrzymała za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „Rosnąca Odporność” zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Głównym celem konkursu było utrwalenie i promocja samorządowych działań profrekwencyjnych w obszarze Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. W dniu 12 stycznia 2022 roku, symboliczny czek na 1 milion złotych, za promocję szczepień i najwyższy przyrost szczepień w powiecie augustowskim, Jarosławowi Karp Wójtowi Gminy Sztabin wręczył Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.

elektrokardiografy w sztabinie