Pomoc Finansowa Województwa Podlaskiego przeznaczona na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego

Na podstawie umowy nr DIT-I.3031.121.2020 zawartej w dniu 14 lipca 2020 r. Województwo Podlaskie udzieliło pomocy finansowej Gminie Sztabin w kwocie 68 000,00 zł przeznaczonej na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczących w akcji gaśniczej Biebrzańskiego Parku Narodowego, będącego największym w kraju obszarem chronionym.

Powyższa dotacja została przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania wszystkich jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sztabin.

Kwota zakupu została „Opłacona z dotacji Województwa Podlaskiego”

Sprzęt przeciwpożarowy i umundurowanie zakupione poszczególnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sztabin:

OSP Krasnybór:

5. Buty gumowe par 9,
  6. Kominiarki szt. 9,
  7. Ładowarka samochodowa szt. 1

Gmina Sztabin posiada wyodrębnioną dokumentację finansowo – księgową otrzymaną na zakup sprzętu ratowniczego. Na stronie www.sztabin.ug.gov.pl Gmina Sztabin upubliczniła informację o sfinansowaniu zakup ze środków otrzymanych tytułem dotacji Województwa Podlaskiego. Zakupiony sprzęt w znacznym stopniu podniesie gotowość bojową OSP Sztabin