Dożynki 202030 sierpnia 2020 r. odbyły się Dożynki Gminne w Sztabinie. To jeden z najpiękniejszych dni w roku – to święto plonów, czas radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Wam rolnikom i mieszkańcom wsi pragniemy podziękować za trud włożony w zbiór płodów, którymi obrodziła ziemia. Pomimo trudnej sytuacji związanej w epidemią COVID 19, spotkaliśmy się i podziękowaliśmy Bogu za tegoroczne zbiory.

Miesiąc kwiecień i początek maja był okresem suszy i zapowiedzią słabych zbiorów, a jednak Bóg wysłuchał naszych próśb i możemy cieszyć się wysokimi, dobrej jakości plonami.

Dożynki przypominają nam, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb.

Jeszcze raz specjalne podziękowania kieruję w stronę Starostów Dożynek Państwu Annie i Grzegorzowi Matyskieła,  jak również twórcom pięknych wieńców dożynkowych, stowarzyszeniom, Gminnemu Centrum Biblioteczno - Kulturalnemu, radnym, sołtysom, strażakom i pozostałym osobom, które wniosły swój niemały wkład w przygotowanie Gminnych Dożynek w okresie epidemii.

Bóg zapłać księżom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i skierowali do nas słowo Boże podczas mszy świętej dziękczynnej.

Szczególne słowa uznania należy skierować do rolników za codzienny trud i godną postawę mimo wielu trudności i problemów.

Dziękuje Wam drodzy mieszkańcy, pomimo deszczowej pogody zachowaliśmy tradycję i wyraziliśmy swoją wdzięczność za tegoroczne plony.

Wójt Gminy Sztabin

Jarosław Karp