PrzekazanieGmina Sztabin zakupiła na potrzeby uczniów 17 laptopów wraz z oprogramowaniem Office w ramach realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa związaną z wprowadzeniem na obszarze kraju stanu epidemii spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie szkół na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie, zamiast w szkolnych ławkach, zasiadają w domu przed monitorami komputerów. Niestety wiele rodzin nie posiada wystarczającej ilości sprzętu lub w ogóle go nie posiada, aby zapewnić każdemu dziecku wygodny dostęp do zajęć online.

W dniu 7 maja do szkół z terenu gminy został przekazany nowoczesny sprzęt komputerowy. Dyrektorzy szkół użyczają sprzęt uczniom w celu umożliwienia im realizacji lekcji. Kiedy uczniowie wrócą do sal lekcyjnych, zakupiony sprzęt będzie dalej wykorzystywany podczas zajęć.

Całkowity koszt zakupionego sprzętu wraz z jego ubezpieczeniem wynosi 59 499,83 zł i zostanie w całości pokryty przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.