Udostępnienie spisu wyborców

INSTRUKCJA KROK PO KROKU

1. Pobierz, wydrukuj i wypełnij wniosek o udostępnienie spisu wyborców.
  2. Wypełniony wniosek złóż w Urzędzie Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin (pok. 12).
  3. Jeżeli wystąpią nieprawidłowości w spisie wyborców zgłoś reklamację (pisemnie lub ustnie do protokołu).

Wymagane dokumenty:

• Wniosek o udostępnienie spisu wyborców.
  • Dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (do wglądu).

Miejsce złożenia i odbioru:

Urząd Gminy Sztabin
ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin (pok. 12).

Termin odpowiedzi:

Niezwłocznie.

Tryb odwoławczy:

Na decyzję nieuwzględniającą reklamacji lub powodującą skreślenie ze spisu wyborców wnoszący reklamację bądź osoba skreślona z rejestru wyborców może wnieść, w terminie 2 dni od dnia doręczenia decyzji, skargę za pośrednictwem Wójta Gminy Sztabin do właściwego miejscowo sądu rejonowego.

Uwagi:

1. Między 21 a 8 dniem przed dniem wyborów każdy wyborca może sprawdzić w Urzędzie Gminy Sztabin, w której spis wyborców został sporządzony, czy został w spisie uwzględniony.
  2. Spis wyborców jest udostępniany do wglądu w Urzędzie Gminy Sztabin.
  3. Wójt powiadamia wyborców, w sposób zwyczajowo przyjęty, o sporządzeniu spisu wyborców oraz o miejscu i czasie jego udostępniania.

Podstawa prawna:

• Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2018 poz. 2096).
  • Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 poz. 754 t.j.)
  • Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21 stycznia 2015 r. w sprawie przesyłek w głosowaniu korespondencyjnym w kraju. (Dz. U. z 2018 r. poz. 1232)

Wymagane załączniki do pobrania:

Wniosek o udostępnienie spisu wyborców w wyborach

Sprawę prowadzi:

Urząd Stanu Cywilnego