W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

 O2A9356Kolejny kolędniczy wieczór w Jaminach już za nami. Mimo wietrznej aury i chłodu było ciepło, serdecznie i radośnie. Nasze serca rozgrzewało radosne kolędowanie Temu, który wraz ze swoim przybyciem wniósł do naszych domów pokój, miłość, nadzieję i wiarę w lepsze dni.

Przy żłóbku w Jaminach spotkali się wszyscy, którzy cenią i chcą podtrzymywać tradycje kolędowania. Zgodnie z nimi nie zabrakło przebierańców, bożonarodzeniowej szopki i kolędników z gwiazdą. Było kolorowo i świątecznie. Cieszy nas niezmiernie fakt, że coraz więcej gości z bliższych i dalszych miejscowości odwiedza nas w ten niezwykły poświąteczny wieczór.

W tym roku, do wspólnego śpiewania z mieszkańcami parafii Jaminy dołączyli Wójt Gminy Sztabin, Przewodniczący Rady Powiatu, Zastępca Wójta Gminy Sztabin, Radni Gminy Sztabin, Redaktor Miesięcznika „Nasz Sztabiński Dom”, Dyrektor Centrum Kulturalnego w Sztabinie, Stowarzyszenie Aktywny Sztabin, Augustowskie Placówki Kultury, Stowarzyszenie w Sercu Puszczy, Zespół „Biebrzanie” z Dolistowa, Jamiński Zespół Indeksacyjny a także goście ze Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z tradycją podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie nawzajem serdeczne życzenia, nie obyło się bez wzruszeń, ocieranych ukradkiem łez i serdecznych uścisków. W takie dni potrafimy się pięknie jednoczyć, pozostawiać za sobą niedomówienia i żale. Zapominamy o urazach, pretensjach i doceniamy wspólną obecność.

Tą ciepłą, serdeczną atmosferę podtrzymywał roznoszony pośród ludzi gorący poczęstunek. Grochówka, grzaniec, herbata oraz kanapki dodawały sił i energii do głośniejszego śpiewania. Można też było ogrzać dłonie przy płonących ogniskach, rozświetlających plac w Jaminach.

Nie zabrakło Mikołaja (Tomasz Łapszys), częstującego wszystkich słodkościami oraz aniołków radośnie biegających wśród przybyłych gości.

Wielkie podziękowania należą się dzieciom i młodzieży, za pięknie śpiewane kolędy i pastorałki podczas tego wieczoru. Dzieci z Jamin przygotowane do występu zostały przez panią Ulę Bugieda.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom z Jaziewa za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. 

Piotrowi Godlewskiemu, Tomkowi Chilickiemu i Emilowi Kunda za uwiecznienie kolędowania na filmach i zdjęciach.

Dziękujemy Leszkowi Wysockiemu za oświetlenie i nagłośnienie.

Wszystkim zaangażowanym w Jamińskie kolędowanie składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i wierzymy, że nie zabraknie Was również za rok.