W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Zajęcia w JaziewieMikołajkowy wieczór (6.12.2015 r.) był społeczności w Jaziewie czasem wspomnień oraz przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W świetlicy wiejskiej zebrała się spora grupa mieszkańców, którzy wykorzystując doświadczenia życiowe starszych, spontanicznie opracowali pożyteczny scenariusz zajęć.

Babcie i mamy przekazywały swoim dzieciom i wnukom techniki wykonywania ozdób choinkowych, adwentowych wieńców, stroików i kwiatów z krepiny. Pracy towarzyszył śpiew kolęd, ludowych pieśni i przyśpiewek, gdyż wieś ta jest szczególnie bogata w samorodne talenty muzyczne.

Spotkanie było też okazją do rozmów międzypokoleniowych i wielu wspomnień z przeszłości. Wszyscy mieli satysfakcję, że ich wiejska świetlica została pięknie ozdobiona pracami wykonanymi własnoręcznie przez uczestników tego pożytecznego spotkania.

Agata Korenkiewicz