ogródPo kilku latach przerwy Wójt Gminy Sztabin Tadeusz Drągiewicz wznowił konkurs pn „Ogródek- moja wizytówka”.

Komisja konkursowa powołana zarządzeniem przez Wójta Gminy Sztabin miała za zadanie dokonać oceny ogródków w dwóch kategoriach: Ogródek przed domem i zagospodarowanie działki siedliskowej w oparciu o następujące kryteria: ogólne wrażenie estetyczne, pomysłowość aranżacji, ukwiecenie, kolorystyka, dobór roślin zdobiących ogród, kwietniki, trawniki, skalniaki, ocena właściwej pielęgnacji, w tym zdrowotność roślin, estetyka i stan techniczny ogrodzenia, ciekawe rozwiązania zagospodarowania, altanki, oczka wodne, mostki, racjonalne urządzenie części wypoczynkowej.

Do konkursu swoje ogrody zgłosiło 7–u pasjonatów ogrodnictwa z całej gminy.

Każdy zgłoszony ogród został w dniu 16 lipca 2018 roku przez komisję odwiedzony, obejrzany i udokumentowany bogatym materiałem zdjęciowym. Członkowie komisji zgodnie podkreślali, że wybór był wyjątkowo trudny, a różnice punktowe - w końcowym rozrachunku - niewielkie, gdyż każdy ogród był niepowtarzalny, tworzony z pasją, oryginalny, z niebanalną estetyką, pomysłowym i przemyślanym zagospodarowaniem, ciekawą nieraz zaskakującą tzw. małą architekturą, bogactwem różnorodnych gatunków kwiatów, traw, krzewów ozdobnych.

W kategorii zagospodarowanie działki siedliskowej

I miejsce  zdobyła Irena Ostapowicz zam. Kryłatka

II miejsce Waluś Krystyna zam. Sztabin

II miejsce Chomiczewska Romualda zam. Sztabin

III miejsce Markiewicz Bożena zam. Sztabin

III miejsce Zagórska Bogusława zam. Sztabin

W kategorii ogród przed domem

I miejsce zdobyła Anna Krysztopa ze Sztabina

II Marta Broś ze Sztabina

Wszystkim właścicielom ogrodów zgłoszonych do konkursu serdecznie dziękuję za udział w konkursie i gratuluję zdobytych miejsc.