W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Piknik w JaminachSerdecznie zapraszamy na piknik do Jamin dnia 6 sierpnia 2017 r.

Świętowanie rozpoczniemy o godz. 1100 uroczystą Mszą Świętą.

Następnie w programie przewidziano:
- występy chóru parafialnego,
- pokaz motocykli - połączony z możliwością przejazdu na motorze w kolumnie,
- występy grup tanecznych,
- ryneczek z rękodziełem regionalnym,
- animacje i liczne zabawy dla dzieci (bańki mydlane, malowanie twarzy, szczudlarze, popcorn),
- degustacja potraw regionalnych,
- 2000 - 2400 zabawa taneczna z DJ'em.

Mini festynCentrum Biblioteczno - Kulturalne w Sztabinie zaprasza na Mini festyn dla dzieci

Sztabin (boisko sportowe)

28 lipca 2017 r. (piątek) godzina 16:00

W programie:

- zjeżdzalnia dmuchana "Fantazja"

- plac zabaw "Marsjanie"

- malowanie twarzy

- wytwornica baniek mydlanych

- zabawy ruchowe babci i dziadka

- placuszki z kompotem ciotki "Papierówki"

Serdecznie zapraszamy

IX wystawa2 lipca 2017 r. w Sztabinie odbyła się IX Wystawa Koni Rasy Zimnokrwistej i Ardeńskiej. Do konkursu zgłoszono 22 konie. Każdemu wystawcy zależało, aby jego zaprezentował się jak najlepiej, dlatego też od wczesnych godzin rannych przygotowywali swoje zwierzęta. Wszystkie były dokładnie wyczyszczone, miały wyczesane i przystrojone grzywy.

Noc Świętojańska

24 czerwca 2017 r. zebraliśmy się nad rzeką Biebrzą,by uczcić święto wigilii św. Jana Chrzciciela - potocznie zwane Nocą Świętojańska lub Sobótką, czyli poświecić wodę i odwiecznym ojców prawem połączyć tradycję i zabawę. Obrzęd poświęcenia wody przeprowadzony został przez "Św.Jana" (Wojciech Kondracki) i "Świteziankę" (Dorota Zdzichowska). Była to wielopokoleniowa impreza. Najmłodszy uczestnik miał trzy miesiące.

MedicaZapraszamy na badania mammograficzne kobiety w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały bezpłatnego badania.

Data badania: 28 lipca 2017 r. (piatek)
Miejsce badania: Sztabin, ul. Augustowska 53, przy Urzędzie Gminy
Infolinia i zapisy.
42 254 64 10
517 54 40 04
Do rejestracji telefonicznej należy przygotować nr PESEL i nr telefonu

2017Niech żałują, ci, którzy nie byli na Festynie Rodzinnym w Jaziewie 25.06.2017 roku. Mimo niekorzystnych zapowiedzi pogodowych na ten dzień – pogoda dopisała. O resztę zadbali organizatorzy i jak zawsze wielu utalentowanych, ale przede wszystkim życzliwych i chętnych do pomocy ludzi.

Wieczór17.06.2017 r. w świetlicy Centrum odbył się wieczór muzyczny.  Wystąpiły w nim dzieci uczestniczące w kursach muzykowania prowadzonych przy Centrum Biblioteczno – Kulturalnym  w Sztabinie (Amelia Szczytko, Dominika Biłda, Wiktoria Pawłowska, Anna Koszycka, Dominik Suchwałko, Szymon Drzymkowski, Patrycja Szyper, Wiktoria Jurguć, Jakub Pawłowski) oraz  uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie (Laura Czerwińska, Dominik Puchlik, Jakub Puchlik). Opiekunami tych dzieci są: Tadeusz Giedrojć (instrumenty klawiszowe), Grzegorz Sobczak (instrumenty klawiszowe), Szczepan Sześciło (gitara).

Wizyta w wiosce10 czerwca 2017 r. już po raz kolejny Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Karola Brzostowskiego przy wsparciu Centrum w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” finansowanej przez Gminną Komisję d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - promującą prawidłowe relacje między rodzicami i dziećmi oraz zachęcającą do wspólnego spędzania czasu, zorganizowało dzieciom i ich rodzicom wspaniałą wycieczkę. Udział w niej wzięły dzieci aktywnie działające przy bibliotekach w Sztabinie, Jaminach i Jastrzębnej Drugiej. Tym razem udaliśmy się do kolejnego - drugiego z kolei baśniowego przystanku znajdującego się  kilka kilometrów od Suwałk - Wioski Wesołych Wędrowców w Maniówce.

Gudel17 maja 2017 roku naszą bibliotekę odwiedziła autorka, poetka wierszy dla dzieci i dorosłych Krystyna Gudel. Przeprowadziła ona spotkania z grupą pięcio i sześciolatków Oddziału Przedszkolnego w Sztabinie. Motywem przewodnim zajęć była promocja niedawno wydanej książki pt. „Którędy do domu…”. Autorka deklamowała swoje wiersze, angażowała dzieci do gier i zabaw, które z chęcią liczyły oraz odgadywały zagadki. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak zaprezentowana kolekcja kolorowych ołówków z różnych stron Polski i świata.

Jamiński Zespół IndeksacyjnyW piątek 19 maja w Jaminach odbył się VI zjazd Jamińskiego Zespołu Indeksacyjnego, którego organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Biebrza". Okazją do spotkania była promocja 2 tomu serii "Nadbiebrzańskie parafie" - "Jaminy tom II Śluby". Wydanie książki spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Spotkanie autorskieZ inicjatywy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, 11 maja 2017 roku odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sztabinie spotkanie autorskie z laureatką wielu nagród literackich, Panią Agnieszką Frączek.

Konkurs recytatorskiNa wniosek oddolnej inicjatywy społecznej, Sejm  Rzeczypospolitej Polskiej 2017 ogłosił Rokiem rzeki Wisły. Celem obchodów Roku jest uruchomienie działań na wielu poziomach i tworzenie trwałych efektów: projektów, cyklicznych działań i produktów turystycznych, kulturalnych i społecznych o charakterze lokalnym jak również w skali ogólnokrajowej.

Kto ty jesteśZbliżający się Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej skłonił Dyskusyjny Klub Książki do przypomnienia wiersza Władysława Bełzy pt. „Kto ty jesteś?” oraz wiadomości na temat polskich symboli narodowych. Dzień flagi obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Wielkanocne cudeńkaW związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego 1 kwietnia 2017 r. odbyły się warsztaty wielkanocne. Wykonywaliśmy  zajączki i kurczaczki świąteczne. Uczestnicy warsztatów z rolek po papierze toaletowym, bibuły oraz kolorowych kartek papieru stworzyli niesamowite cudeńka.

© 2004 - 2017 Hryń Wojciech
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Urząd Gminy Sztabin nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę materiałów i informacji umieszczonych w serwisach zewnętrznych dostępnych poprzez mechanizm linków na stronie www.sztabin.ug.gov.pl