2017Niech żałują, ci, którzy nie byli na Festynie Rodzinnym w Jaziewie 25.06.2017 roku. Mimo niekorzystnych zapowiedzi pogodowych na ten dzień – pogoda dopisała. O resztę zadbali organizatorzy i jak zawsze wielu utalentowanych, ale przede wszystkim życzliwych i chętnych do pomocy ludzi.

Było śmiesznie: kabaret o urokach Jaziewa w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaziewie (przygotowany przez p. B. Kierkla), występ zespołu „Enej” w wykonaniu dzieci.

Było tanecznie: grupa dziewczyn uczestnicząca w zajęciach zumby pod kierunkiem p. A. Burzyńskiej dała piękny pokaz układów tanecznych.

Było rozrywkowo: konkurencje sprawnościowe przygotowane przez strażaków, ścianka wspinaczkowa dla odważnych, malowanie twarzy dla dzieci i piłki bumper-ball.

Najwięcej emocji wzbudziły mecze piłki nożnej rozgrywane w piłkach bumper-ball. Brali w tym udział i dorośli i dzieci.  Śmiechu nie brakowało. Mówiąc krótko były atrakcje i dla ciała i dla ducha: stoisko z popcornem p. G. Łapszysa (w przebraniu tygrysa), stoisko z hamburgerami, hot-dogami i zapiekankami, a na deser domowe ciasta.

Nie mogło zabraknąć stoisk z rękodziełem p. J. Kapla, origami p. B. Ostrowskiego, obrazami p. S. Leszczyńskiego i p. J. Kozłowskiego. A do tego wszystkiego, zaszczyciła nas swoją obecnością Miss Popularności 2016 roku p. E. Zarzecka, która wręczała nagrody.

Niesamowite i piękne jest to, że tego typu impreza zbliża i integruje ludzi. Okazuje się, że każdy może coś z siebie dać innym, że każdy jest po prostu potrzebny.

Cóż, tegoroczny „Przystanek Jaziewo” dobiegł końca, ale przed nami następne!

Katarzyna Kapla