Zumba for kids19 lutego 2017 r. odbył się pierwszy Maraton Zumby. W naszej świetlicy spotkała się liczna grupa, miłośniczek tego tańca. Dwie godziny wspólnych ćwiczeń córek i mam były wspaniałą zabawą.

Zumba, taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz aerobiku stała się najpopularniejszym z zajęć fitness. Podczas treningu angażujemy wiele mięśni, a co za tym idzie spalamy kalorie.

W naszej gminie ta forma aktywności najpierw zaabsorbowała wiele kobiet, później przygodę z nią zaczęły dziewczęta z Jaziewa, które ćwiczą pod patronatem Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie.