Orszak 2017Orszak Trzech Króli to największe przedstawienie jasełek wystawiane na ulicach miast i miasteczek w Polsce i zagranicą. Trudno uwierzyć, że impreza o tak szerokiej skali została zapoczątkowana na szkolnym przedstawieniu. Jasełka przygotowywane przez uczniów szkoły „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik” postanowiono przenieść w przestrzeń publiczną.
Pierwszy orszak wyruszył w 2009 roku ulicami Warszawy. Z roku na rok inicjatywę tę podejmowały kolejne miasta i tak w 2017 r. przeszedł on ulicami 515 miejscowości w Polsce i 21 za granicą. Po raz pierwszy orszak zorganizowano również Sztabinie. Patronem imprezy jest Fundacja Orszak Trzech Króli, która stara się wspierać, w jak największym stopniu, organizatorów lokalnych. Dostarcza im niezbędnej wiedzy i pomocy, dba o przestrzeganie chrześcijańskiego charakteru wydarzenia.