Kolędujmy razem 2016Jamiński Park już po raz drugi stał się naszym domem do którego przybywali kolędnicy.

W blasku choinek, tuż obok urokliwej stajenki z żywymi zwierzętami jak również dobrze przygotowanej sceny, przybywali kolędnicy z Parafii Jaminy oraz z terenu całej gminy. Wystąpiły dzieci z Jaziewa i okolic, Akcja Katolicka - śpiewając kolędy. Stowarzyszenie Aktywny Sztabin przygotowało jasełka, a zespół Kaprys śpiewał pastorałki. Działo się to wszystko mimo złej pogody.

Czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku daje nam tyle ciepła i radości. Nazywam go kumulacją dobrej energii, serdeczności i miłości. Zła pogoda, zimny wiatr nie wygrał z nami. Czas życzeń, dzielenia się opłatkiem, ciepłe słowa proboszcza i starosty, Mikołaj z cukierkami, gorąca herbatka, grzaniec oraz zupa pomogły zwyciężyć chłód. Podtrzymując tradycję kolędowania odkrywamy prawdziwy sens świąt, zapominając o przedświątecznej gonitwie. Mogliśmy razem cieszyć się, bawić i śpiewać kolędy w otoczeniu przyjaciół, rodziny i znajomych.

W imieniu Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Biebrza pragnę podziękować za dofinansowanie naszego spotkania Starostwu Powiatowemu i Wójtowi  Gminy Sztabin. Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom, którzy zaszczycili nas swoimi pięknymi występami. Razem z nami chętnie uczestniczyli w śpiewaniu kolęd i pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych dobrze z nami się bawili.

We własnym imieniu pragnę gorąco podziękować członkom Stowarzyszenia i ich rodzinom. Osoby działające w nim to skarby naszej Parafii. Myślę, że mamy ich znacznie więcej! Mimo zbliżających się świąt, pracowali wnosząc duży wkład czasowy i finansowy  w organizację spotkania "Kolędujmy Razem". Jest to dla mnie ogromny zaszczyt pracować z tak wspaniałą grupą ludzi. Jakie to piękne, że z taką siłą, dokonujemy czegoś razem. Mam nadzieję, że mieszkańcy i goście będą nas wspierać w dalszych działaniach.

Życzę wszystkim zdrowia, szczęścia
Aby Wam się dobrze działo
I z Nami kolędować za rok chciało.

Członek Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Biebrza
Małgorzata Kunda