DożynkiWszyscy pamiętamy ubiegłoroczne Dożynki Diecezjalne w naszej parafii. Zostały po nich niezapomniane wrażenia i przekonanie, że razem można zrobić coś niewiarygodnego i po mistrzowsku.
Tegoroczne Dożynki Diecezji Ełckiej odbyły się w Kalinowie 8 września 2015 r. Uroczystości towarzyszyło hasło „Z Maryją dziękujemy Bogu za dar wiary i plony”.

Delegacja z naszej parafii na czele z ks. kan. Jerzym Galińskim oraz Wójtem Gminy Sztabin Tadeuszem Drągiewiczem, również udała się do Kalinowa, aby podziękować Bogu za tegoroczne plony. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyła prezentacja wieńców dożynkowych, których ogółem przywieziono 57. Od nas były dwa wieńce sygnowane przez Stowarzyszenie „Aktywny Sztabin” i Parafię Sztabin. Stowarzyszenia zajął pierwsze miejsce w kategorii wieńców dowolnych, natomiast Parafii Sztabin wyróżnienie w kategorii wieńców tradycyjnych, równianka pierwsze miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.