W związku z podjęciem Uchwały Nr VII/23/2015 Rady Gminy Sztabin z dnia 24 kwietnia 2015 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty właściciele domków letniskowych, oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe zobowiązani są złożyć do Wójta Gminy Sztabin deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wyżej wymieniona uchwała określa stawkę opłaty rocznej ryczałtowej, która wynosi:

• 200 zł za odpady segregowane,
  • 250 zł za odpady niesegregowane.

Właściciele w/w nieruchomości zobowiązani są wyposażyć nieruchomość w pojemnik, natomiast do selektywnej zbiórki odpadów worki są dostarczane bezpłatnie.

Termin płatności do 30 czerwca roku, którego opłata dotyczy.

Wobec powyższego proszę o wypełnienie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i złożenie jej do Urzędu Gminy Sztabin, pokój nr 6 lub odesłanie na adres: Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Wójt

Tadeusz Drągiewicz